Čia Amelija

2020-09-15
©Lina Jushkė

Labas, čia aš – tiesiog Amelija. Kaip ir visi, turiu daug epitetų, tokių kaip mama, dukra, žmona, daržininkė, astronautė, receptų kūrėja. Beveik visi jie man tinka, bet tikiu, kad žodžiai mus įrėmina ir apriboja. Todėl sakau – tiesiog aš ☺. Ši vieta dėl to ir vadinasi – čia Amelija. Ir man be galo malonu, kad čia užsukote!

Gyvenu mokydamasi tai daryti lėčiau, tvariau ir paprasčiau. Su gilesniu žvilgsniu ir lengvesniu žingsniu. Bandau kasdienybę sau padaryti tokią, kad nenorėčiau nieko laukti. Noriu sau priminti, kad turiu tik ŠIANDIEN ir viskas, ką galiu valdyti, yra mano mintys. 

©Lina Jushkė

Jaučiu didžiulį dėkingumą už tai, kad turiu nuostabiausią šeimą: tris vaikus – dvynius Ariją ir Darą, mažąją Korą ir partnerį Paulių. Jie mane kasdien neįtikėtinai praturtina. Beveik visas mano turimas laikas yra suskirstytas į dvi dalis. Viena jų – laikas su šeima, o kita – laikas su savimi. Ir abi šias galimybes labai vertinu.

Gimiau ir užaugau Klaipėdoje. Baigusi mokyklą 10 metų gyvenau Vilniuje, kur baigiau mokslus, dariau karjerą ir kūriau savo gyvenimą. Niekada negalvojau, bet po tų metų Vilniuje nusprendžiau grįžti į Klaipėdą. Su Pauliumi sau ir vaikams pasistatėme čia svajonių namus, ramybėje, beveik vienatvėje, gamtoje tarp javų laukų ir miško. Vis dar atrandame šiuos namus, miestą ir vietinę gamtą. Turėti jūrą taip arti yra vienas didžiausių malonumų. Kartais pasvarstau, kad gal kada nors norėčiau gyventi ant jūros kranto. 

©Lina Jushkė žurnalui “Lamų slėnis”

Kažkada 2018 metais, gimus mano jauniausiai dukrai, radau vidinį norą dalintis apie savo motinystės kelią. Noras gimė iš didelių iššūkių, kuriuos man atnešė buvimas triskart mama. Iš kasdien augančios meilės vaikams, atsakomybės, pogimdyvinės depresijos, išgyventų skyrybų, atrastų naujų gyvenimo džiaugsmų, psichoterapijos ir savęs ieškojimo. Kaip išbadėjusi ieškodavau ir akimis rydavau tikras istorijas apie buvimą mama, kurios man atnešdavo bendrumo. Man jų trūko! Tikėjau, kad esu ne viena tiek su savo didele meile vaikams, tiek su kartais visiškai alinančiu nuovargiu ir visa kita palete jausmų, su kuriais mane supažindino naujas etapas MOTINYSTĖ. Nusprendžiau pradėti nuo savęs, sukaupti drąsą ir dalintis apie savo kelionę. Oo, tai man davė tiek gerumo! Kai yra sunku, pajausti bendrumą ir atvirumo jėgą yra labai galingas ir gydantis dalykas. 

Kai pradėjau atviriau dalintis Instagrame, savo tekstams sukūriau grotažymę #tikramotinyste. Tada nebuvo nei vieno įrašo su ja. Praėjus daugiau nei metams mano pasidalinimų matau, kad nemažai žmonių užsikrėtė atvirumu ir mano sugalvotas hashtagas po truputį sklinda ir skatina į motinystę žiūrėti atmerktomis akimis, suvokti savo tikrąją kelionę, pripažinti sunkumus ir džiaugsmus, priimti, kad ji gali būti labai skirtinga kiekvienam žmogui. Norėčiau, kad išnyktų kitų smerkimas ir lyginimasis, o įsitvirtintų palaikymas ir suvokimas, kad taip, kaip galvoju aš, nebūtinai yra universali tiesa. Nėra vieno teisingo kelio būti mama, yra tik tas kelias, kuriuo einu.

Dabar, kai mano vyriausiems vaikams jau virš penkerių, o mažoji dvejų, kartais jaučiuosi kaip mama, išėjusi į pensiją. Pirmieji ketveri mano motinystės metai buvo tikriausiai 95% skirti vaikams. Dvyniai gimė neišnešioti, šeimos bėdos, kraustymasis į naujus namus ir naujo gyvenimo paieškos nebuvo lengvos užduotys man. Vėliau, kai po truputį rasdavau stabilesnę žemę sau po kojomis, mes susilaukėm Koros. Buvau tokia laiminga nėščioji (visai atvirkščiai, nei laukdamasi dvynių) ir visai nesitikėjau, kad jai gimus susipažinsiu ne tik su savo taip padidėjusia meilės talpa širdyje, bet ir su pogimdyvine depresija. Noras išgyti man parodė poreikį dalintis ir būti atvirai su savimi ir ne tik. Tai padėjo! Ir padeda iki šiol.

©Amelija Kuzmarskė

Jau ne vienas metus mėgaujuosi maisto gaminimu, todėl noriu dalintis šiuo džiaugsmu ir čia. Daugiau gaminti pradėjau tada, kai išėjau iš tėvų namų. Taip radau savo tikriausiai didžiausią pomėgį – maistą ir gaminimą. Pradėjau skaityti, žiūrėti, bandyti, kurti ir eksperimentuoti virtuvėje ir apie ją. Ragauti neragautus produktus, susipažinti su nejaustais skoniais, atkurti nostalgišką vaikystės patiekalą ar kelionėje ragautą maistą – man tai nerealiai įdomu! Naminis maistas yra mūsų šeimos mitybos pamatas – dažnai kepu naminę raugo duoną, gaminu skanėstus ir užkandžius, fermentuoju virtuvės sandėliuke kombučią, gaminu naminį augalinį pieną. Skamba kaip daug darbo, bet tai atėjo su laiku ir patirtimi, mokantis ir bandant po žingsnelį, randant tai, kas mums tinka ir patinka. Dabar šių dalykų gamyba yra mums įprasta ir nesukelia nepatogumų. Kaip ir gyvenime, taip ir mityboje, nenoriu priskirti sau epitetų – valgau visokį įvairų maistą ir stengiuosi, kad jis man duotų ne tik energiją ir palaikytų sveikatą, bet ir suteiktų malonumo ir džiaugsmo. Mano receptai dažniausiai paprasti, nesudėtingai pagaminami iš sezoninių produktų. Labai mėgstu kepti – sausainius, keksus, pyragus, bandeles, duoną. Ir žinoma, labai mėgstu viską, ką iškepu ar pagaminu, valgyti ir vaišinti šeimą. 

Mano gyvenime daug buities, kurią noriu kurti sau džiugią, o ne apsunkinančią. Didžiuojuosi rūpindamasi mūsų šeimos namais ir gerove. Su patirtimi ir keičiantis sezonams mano buityje atsirado tokie dalykai, kaip minimalizmas, maisto planavimas, biudžeto sudarymas, tradicijos, daržas. Atradau, kad toks paprastas dalykas, kaip maisto planavimas, gali sutaupyti daug mano laiko ir net „atlaisvinti“ vietos galvoje. O dar pliusas – sutaupau daug pinigų, kuriuos prieš pradedant planuoti labai lengvai išleidavau. Nors valgome vis daugiau, nes auga mūsų vaikai. Tvarkyti namus man irgi pradėjo patikti, tik tada, kai supratau, kad kuo mažiau daiktų, tuo mažiau ir tvarkymo! Čia mano gyvenime atsirado minimalizmo idėjos, kurios pasiūlė kiekvieno namų daikto reikalingumą gerai apgalvoti ir nekaupti lentynose, dėžėse ar palėpėse daiktų, kurių „galbūt [ne]prireiks vieną dieną“. Didžiąją dalį savo laiko praleidžiu namuose, todėl noriu, kad jie man neštų ramybę, būtų jauku ir malonu. Galiu pasakyti, kad namai man yra geriausia ir mieliausia vieta būti. 


©Lina Jushkė

Daržas – dar viena didelė mano aistra. Svajoju, kaip ateityje šeimai užauginu didžiąją dalį maisto. Kaip saulės atokaitoje skinu šparagines pupeles, matau netoliese besikapstančias mūsų vištas, ant akmens snaudžiančią mūsų katę Singą, o namų virtuvėje iš stiklainio jau lipa naminės duonos raugas. Jau turiu nedidelį pakeltų lysvių daržą, kurį matau pro virtuvės langą. Dabar nesugalvočiau gražesnio vaizdo virtuvei. Ypač kai žydi pupos ir iš lysvių svyra dideli cukinijų lapai, salotos puošia daržą kaip gražiausios gėlės, o krapai jau brandina rusvas sėklas. Neturiu daug daržininkystės patirties, bet kasmet vis bandau, eksperimentuoju, domiuosi, sėju, raviu ir grožiuosi. Galiu iš patirties pasakyti, kad tik bandant gali kažkas pavykti. Ir dažniausiai pavyksta! O rezultatai būna dar saldesni ir skanesni, nei įsivaizdavau. 

©Lina Jushkė

Prieš kokius ketverius metus mintyse atsirado tuo metu man beveik nauja tema – tvarumas, ekologija, atsakingumas, klimato kaita, atliekos, zero waste. Nuo tada mažais žingsniais stengiamės mažinti mūsų šeimos paliekamą pėdsaką ir sukuriamas atliekas. Kompostavimas, plastiko ir kitų atliekų vengimas, sąmoningas vartojimas, savo maisto auginimas, etiška mada, natūralumas ir kitos tvarumo paieškos man kelia susidomėjimą ir azartą. Sena taisyklė – MAŽIAU YRA DAUGIAU, tinka beveik visais mano gyvenimo atvejais. Pasirodo rūbus galiu nešioti iki tol, kol sudėviu, o jei kažko prireikia – galiu rasti puikius padėvėtus. Jei apgalvoju ir be galo noriu naujo rūbo – galiu rasti etišką ir tvarų variantą, kurį gaminantys darbuotojai buvo normaliai apmokami ir dirbo tinkamomis darbo sąlygomis, o žaliavos augintos bei medžiagos dažytos taip, kad neterštų mūsų gamtos. Galiu pirkti tą patį cukrų popierinėje pakuotėje vietoj plastikinės ir panašiai. Kaip dažnai mažas pasirinkimas turi didelę reikšmę – kaip išmesto mažo akmens sukeliamos bangos tvenkinio paviršiuje. Noriu, kad mano vaikai augtų vertindami aplinką ir gamtą, kurioje gimė, žinodami, kaip ją tausoti, suvokdami, ką reiškia ir kiek kainuoją mūsų sprendimai. Geriausiai, kaip galiu juos to išmokyti, tai tiesiog pati tuo gyventi ir rūpintis bei rodyti savo vertybėmis grįstus pasirinkimus.

Atsakymai į “Čia Amelija”: 58

 1. Gintarė parašė:

  Sveikinu su puslapio paleidimu 🙂 Bus tikrai naudinga 🙂

 2. Daiva parašė:

  Laba diena Amelija,
  Norėčiau pasidžiaugti kartu su Jumis šiuo puslapiu, bet ir paprašyti visą tekstą spausdinti ryškesniu arba didesniu šriftu. Tikiu, kad didesnė dalis Jūsų sekėjų skaito telefonuose ir mano atveju labai sunkiai matosi, skaitant įsitempiu. (Aš nenešioju akinių, akys puikios) Norėjau pridėti foto dėl ryškumo, bet neradau kur prisegti.
  Gražios Jums dienos, esate puiki mama, dama, moteris!

 3. Ineta parašė:

  Sveikinu su nauju etapu!!!

 4. Indre parašė:

  Sveikinu su puslapiu Amelija! Labai labai gerai, ikvepi grazioms kadienybes akimirkoms 💗 Trumpas pastebejimas – kai per iPhone atsidariau apie mane, kazkaip keistai rode- kol supratau kad atidarius Apie mane reikia ar atidaryti papildoma nuoroda – gal butu geriau daryt tiesiogini linka kai paspaudi apie mane tai ir iskrenta visas tekstas? Na cia tik mano pastebejimas. Aciu kad daliniesi! 🙏

 5. Ieva parašė:

  Sveiki, Amelija!

  Ačiū,kad esate tokia nuoširdi ir šilta moteris bei dalinatės įdomiu turiniu. Dideli sveikinimai Jums. <3

 6. Toma parašė:

  Sveikinu su puslapio startu!
  Esu rašiusi ir dėkojusi už atvirumą ir tikrumą, kadangi Tavo profilis instagrame, istorija- man padėjo nesijausti tokiai pasimetusiai ir “nenormaliai”. Dėkoju ir darkart, ir linkiu sėkmės, gražių svajonių ir dar gražesnių išpildymų. 🌸

  P. S. Pritariu dėl teksto ryškumo.

  • Toma, ačiū jums už palaikymą ir pagyrimus. Labai džiaugiuosi, jei galėjau prisidėti prie geresnės jūsų savijautos ar minčių 🙂

   P.S. Teksto ryškumą, atrodo, išsprendėme!

 7. Renata parašė:

  Smagiai papasakojote apie save. Neseniai seku Insta jus ir jūsų šeima, bet kiek idėjų iš jūsų pasiskolinta jau. Ačiū, kad dalinates realiais gyvenimo momentais. Pažiūrėjus jūsų video ir paskaičius postus, lengviau priimti savus sunkumus… Sėkmės

  • Man didelis džiaugsmas, jei skaitant ir stebint mano pasidalinimus apima lengvumo jausmas, o ne atvirkščiai. Pati puikiai suprantu, ką reiškia jaustis “nepakankamai gera”. Todėl, jei mano turinys kelia geras mintis ir teigiamus pokyčius, tai vienas didžiausių pasiekimų. Ačiū 🙂

 8. Kristina parašė:

  Labai sveikinu su nauja pradžia! Manau tai bus vienas mėgstamiausių mano puslapių :).

 9. Vaiga parašė:

  Kokio nerealumo ir gyvumo tekstas!!! Suskaičiau taip lengvai ir taip “skaniai”, kaip neseniai valgytą “peper beef” iš jūsų receptų!🙈🥰🤗🌞 Ačiū, kad esate, kuriate, įkvepiate, dalinatės!🙏

 10. Vilda parašė:

  Patys Gražiausi sveikinimai!!! Sekmes!

 11. Aldėja | www.burundukoblogas.lt parašė:

  Sveikinu su nauju puslapiu! Labai džiaugiuosi už jūsų sėkmę ir galimybę žavėtis ne tik instagram’e 💜

 12. Monika parašė:

  Aaaa kaip laukiau jusu puslalpio! Iskart i favorite isidejau! Super!

 13. Ieva parašė:

  Labai lauktas puslapis! Nekantrauju išnaršyti, kas jau yra paruošta 🙂 labai džiaugiuosi atradusi jus Instagrame, tas paprastumas ir nuoširdumas tikrai įkvėpia❤️. Sėkmės ☺️

 14. Lina parašė:

  Miela Amelija, labai sveikinu! Tegul svajonės ir toliau pildosi! Ir tegul visos nerealiausios idėjos virsta kūnu! Džiaugiuosi su Jumis ir už Jus!

 15. Lina parašė:

  Miela Amelija, labai sveikinu! Tegul svajonės ir toliau pildosi! Ir tegul visos nerealiausios idėjos virsta kūnu! Džiaugiuosi su Jumis ir už Jus!

 16. Kornelija parašė:

  Labai džiaugiuosi, kad atsirado puslapis, patinka Jūsų kuriamas turinys, tikrai neapsunkina, skaitant net sakyčiau ramina. Kaip tikras mamos prisilietimas. Daug patarimų iš Jūsų sužinau, o jie vertingi, ypač tiems žmonėms, kurie neturi kam paskambinti ir paklausti, kaip tą ar aną pagaminti, pasodinti ir pan. Šiaip šiandien, kai daugelis vaikšto bedugnės kraštu, be vilties, tokie žmonės, kaip Jūs reikalingi, parodyti, kad viskas praeina, po sunkumų šviečia saulė, jūra ošia, gyvenimas gražus. Tiesiog, AČIŪ, kad esate. ♥

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Kornelija, esu labai dėkinga už tai, ką parašėte. Kartais nerandu prasmės savo pasidalinimuose, bet kai skaitau tokius žodžius ta prasmė neišvengiamai išryškėja. Labai malonu, ačių, kad skaitote 🙂

 17. Lina parašė:

  Amelija, Jus tokia fainuole, o Jusu nuoširdumas mane begalo žavi. Labai patinka Jusu pamastymai, ir visada su jais sutinku 100%. Jus, mano akimis, ideali moteris ir mama. Aciu, kad esate ir ikvepiate! Sekmes, Jums, visame kame ❤️

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Eina sau, labai ačiū už tokius stiprius žodžius :). Žinoma, niekas nesam idealūs ir turime visokių spalvų ir momentų. Ir aš taip pat. Labai malonu, kad skaitot, esat kartu ir jums patinka mano pasidalinimai :).

 18. Audronė parašė:

  Didžiausios sėkmės, Amelija!
  Dėkui, kad daliniesi tikrove

 19. Ugnė parašė:

  Sveikinu su puslapiu (pagaliau!!!) ir ačiū už kasdienį įkvėpimą ❤️

 20. Dalia parašė:

  Labai sveikinu su naujo puslapio atidarymu! Ne taip seniai Jus seku, bet jau ne vieną receptą esu išbandžiusi – jie nerealūs! Jūsų puslapis gražus ir šiltas! Ačiū, kad esate! Sekmės atostogose, puslapyje ir kūryboje! 🌞

 21. Giedrė parašė:

  Sveikinu su nauju kūriniu.Sėkmės!🙂

 22. Edita parašė:

  Ačiū už tikrumą ir paprastumą 🤍

 23. Daina parašė:

  Sveikinu, Amelija! 🥰 kartu laukiau šio starto 🤗 jau senokai seku Jus,ir labai džiaugiuosi patarimais, idėjomis, ir tiesiog – gera pažiūrėti ✨ sekmės kurti! ❤️

 24. Greta parašė:

  Amelija, WOW ! Žinau, aš visada taip reaguoju į visas naujienas iš Amelijos :)) bet šįkart wow, wow, wow !!! Aš taip nuoširdžiai džiaugiuosi kartu. Taip neįtikėtinai žaviuosi. Ir net nepažinodama didžiuojuosi !
  Svajoju ir aš apie lėtesnį gyvenimą, apie didesnes galimybes įsižeminti tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme 🙂
  Amelija, esate pavyzdys siekiantiems svajonių ! Nesustokite ! Arba sustokite, kai reikia 🙂 darykit taip kaip Jums reikia ir nepamirkit mūsų – dalinkitės, dalinkitės, dalinkitės ! Esate įkvėpimas !

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Kaip nerealu skaityti tokį komentarą!!! Tikrai :). Ačiū už tai, kad parašėte man taip, tikrai daug reiškia ir labai džiaugiuosi, jei galiu būti įkvėpimas jums.

 25. Viktorija parašė:

  Seku jus, žaviuosi jumis, džiaugiuosi jūsų gyvenimu ir šeima, mokausi iš jūsų ir stengiuosi, nors ir mažus dalykėlius, bet pritaikyt ir savo šeimoje. Jūsų balsas ir kalbos maniera, visad sukelia man šiltą šypseną ir nors kartais tie žodžiai nėra apie džiugius dalykus, bet jie nuskamba taip tikrai, taip natūraliai ir nepervaidintau. Jau 100 kartų įsitikinau, kad jūs, kaip influencerė, esat tikrų tikriausia, nuoširdžiausia ir nesiekianti šlovės, pinigų, net niekingiausiais būdais! O tai garantuoja jums sėkmę!
  Sveikinu su nauju ‘kūdikiu’, kažkas kužda, kad ši vieta bus puiki, kupina naujų istorijų, receptų, naujų idėjų, veiklų ir jūsų patirčių!
  Sėkmės! Manau sukursim puikią bendruomenę 🙂

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Viktorija, ačiū jums už tokį teigiamą komentarą ir atsiliepimą. Labai vertinu ir stengiuosi “kaupti” mintyse tokius gražius žodžius, kad, kai reikės, jie padėtų išbūti sunkesnes akimirkas ir primintų apie viso šito prasmę. Ačiū labai 🙂

 26. Julija R. parašė:

  Amelija,

  Jau senokai seku Jumis IG ir turiu pasakyti, kad tokios siltos ir paprastos asmenybes kaip Jus dar nesu maciusi, ypatingai socialineje erdveje, kur visi stengiasi buti ar atrodyti geresni nei is tikruju yra. Su nekantrumu laukiau sios svetaines atidarymo. Turiu pasakyti – nuostabus rezultatas!!! Sveikinu su dar vienu (ir tikiuosi ne paskutiniu) labai sekmingu projektu ir liniu islikti tokiai, kokia esate!!!

 27. Egle parašė:

  Sveiki.
  Skaičiau teksta apie Jus ir atrodo kad viska pasakoja draugė. Taip paprastai ir aiškiai,lengvai. Tiesiog vau. Nuostabus puslapis. Jau nusikopinau viena recepta ryt bus pietums 🥰
  Sveikinu,sekmes 😍 🌷🌷🌷

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Kaip malonu, kad taip pasijautėt. Man vis atrodo, kad atvirumas yra didelis gerumo užtaisas :). Kartais slepiames po kaukėm, bet jei išsilaisvini po jų, palengvėja. Ačiū, kad skaitote!

 28. Astra parašė:

  Miela Amelija, draugė rekomendavo jūsų tinklaraštį – varčiau su didžiausiu malonumu džiaugdamasi, kad yra tokių šviesių jaunų žmonių!
  Ir dar, sužinojau kad radote pagalbą dėl klubų . Aš irgi dabar ieškau atsakymų, patarimų, žmonių, kurie galėtų padėti. Ar galėčiau su jumis susisiekti?

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Sveiki, Astra :). Labai malonu, kad patiko mano turinys, džiaugiuosi. Taip, su manimi galite susisiekti Instagram paskyroje @amelijak. O dėl klubo iš savo pusės galiu rekomenduoti mane nuo operacijos išgelbėjusį kineziterapeutą Audrių Šalavėjų (klinika Osteomedika). Sėkmės Jums!

 29. Rima parašė:

  Sveiki, ieškojau receptų valgomoms dovanoms ir atklydau į jūsų puslapį. Jūsų prisistatymas sujaudino, man toks artimas ir pažįstamas. Žinau ką reiškia išgyventi motinystę su trim atžalom, bet ji kuo tuoliau tuo labiau džiugina ir praturtina. Mano jauniausiai atžalai prieš kelias svaites suėjo 18 m.. Ačiū jiems, kad jie yra. Mėgaukitės, nes kai jie užauga atrodo, kad to vargo net ir nebuvo, tik gražūs prisiminimai. Turbūt daugelio mamš savijautą įgarsinote. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video istorijos