KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS

2020-12-03

Dalinausi, kad šiemet gaminu valgomas dovanas. Tą darau jau ne pirmus metus ir tikiu, kad tai yra puikus pasirinkimas, kai norisi artimą žmogų pradžiuginti savo rankų darbo dovana, kurią galima tiesiog suvalgyti. Bet ir pati ne visiems dovanosiu tokias dovanas. Ir žinau, kad ne visi mėgsta gaminti! Todėl nusprendžiau pasidalinti su jumis šių metų dovanų gidu. Tai yra tiesiog sąrašas idėjų, ką dovanoti artimiesiems ar draugams rinkčiausi aš. Tai prekių ženklai, kuriems jaučiu didelę simpatiją. Su vienais jų mane sieja nuoširdi ir tikra partnerystė, kitiems tiesiog jaučiu didelį prielankumą ir pagarbą. Visus šiuos dovanų gido pasiūlymus lygiavertiškai mėgstu ir vertinu nuoširdžiai ir atvirai. Mielai tokius daiktus dovanočiau savo mylimiesiems ir sau pačiai. Galbūt jūs taip pat rasite čia idėjų, jei jų pritrūksite!

1. Planuotė MAŽIAU YRA DAUGIAU

Kaina: €18
DAUGIAU: https://shop.ciaamelija.lt

Nekukliai sąrašą pradėsiu nuo savo kurtos darbo knygos/planuotės MAŽIAU YRA DAUGIAU. Visai simboliška metų pabaigoje dovanoti tokią knygą. Kūriau ją tokią, kad įkveptų ne nuolat daryti ir siekti, o gyventi ČIA IR DABAR, su pasimėgavimu ir įsiklausymu į save ir aplinką. Knygelėje nėra konkrečių datų tam, kad galėtumėte naudoti pagal poreikius. Jos stilius minimalus, ji nedaug dekoruota. Tą padaryti galėsite patys su knygos siurprizu: lipdukais. Jie atlieka ir funkciją – galima pasižymėti gimtadienius, laisvas dienas, apsipirkimus ir panašiai. Man buvo svarbu, kad knygelė būtų kuo draugiškesnė gamtai, todėl ji pagaminta naudojant perdirbtą popierių bei atsisakant spalvotos spaudos! Ją atsiųsčiau pakuotėje draugiškoje gamtai tvaraus popieriaus pakuotėje be plastiko, kurią galima kompostuoti ar perdirbti.

2. Papuošalai MELLOW by Melita Rus

Kaina: nuo €55
DAUGIAU: https://mellowwear.com

Nuostabaus išskirtinio dizaino papuošalai, kurti lietuvės juvelyrės Melitos Rus. Nešioju kasdien jos kurtą žiedą ir auskarus. Man taip patinka jų stilius ir kaip jie dera tarpusavyje bei prie kitų mano turimų papuošalų. Jei pirksite pamatysite ir kokia žavi jų pakuotė. Tikrai neprireiks rūpintis dovanos įpakavimu. Manau, kad nuostabi dovana būtų bet kuris MELLOW papuošalas, o jei jums reikia mano rekomendacijos, tai būtų auskarai, kuriuos galima nešioti su papildomais žiedeliais arba be jų.

3. Sendaikčiai iš THE GOLDEN FLEA

Kaina: nuo €5
DAUGIAU: https://goldenflea.lt

Dviejų lietuvių Miglės ir Eglės duetas, ieškantis ir randantis unikalius kokybiškus sendaikčius blusų turguose ir antikvariatuose ne tik Lietuvoje, bet ir Olandijoje. “Auksinių blusų” kūrėjos daiktus namams prikelia antram gyvenimui ir siūlo juos įsigyti savo internetinėje parduotuvėje. Šiuo metu atidarytas net Kalėdinis skyrelis su vintažinėmis dekoracijomis ir interjero detalėmis. Beje, atkreipkite dėmesį į kategoriją “vaikams”, kurioje retas radinys: mediniai vintažiniai žaislai. Jei ieškote unikalios ir tvarios dovanos mažyliams, siūlau užeiti pas blusas.

4. Tvarus kašmyras iš ORGANIC BASICS

Kaina: nuo €37
DAUGIAU: https://organicbasics.pxf.io/KeeEe7

Tai būtų prabangi, tvari ir stilinga dovana žiemai. Dažniausiai gaminant naujus kašmyrinius rūbus daromas žymus poveikis gamtai ir gyvūnų gerovei. Ši kolekcija pagamintas iš naudotų ir perdirbtų kašmyrinių daiktų taip išvengiant minėtų neigiamų padarinių. Minimalus, klasikinis dizainas, kuris man patinka labiausiai. Beje, daug modelių yra unisex. Dar rasite ir perdirbtos vilnos! Kaip gera žiemą įsisukti į vilnonį šaliką ar megztinį, o jei dar esame tikri, kad jo gamyba ne tik nekenkė gamtai, bet ir nežalojo gyvūnų! Beje, panaudojus nuolaidos kodą AMELIOBCX, gausite 10% nuolaidą.

5. Tvarūs apatiniai iš ORGANIC BASICS

Kaina: nuo €33
DAUGIAU: https://organicbasics.pxf.io/QOOEOa

Organic Basics aš atstovauju su didžiausiu pasididžiavimu. Juos radau pati prieš kelis metus ieškodama tvarių ir etiškai pagamintų apatinių sau ir Pauliui. Nuo tada dėviu tik juos, nes tokių patogių dar nebuvau turėjusi ir kažką keisti tiesiog nenoriu. Mano mėgstamiausios ekologiškos medvilnės liemenėlės (Triangle Bra) yra ilgaamžės ir man neįtikėtinai patogios. Vieną jų dėviu jau du metus ir ji puikiai tarnauja man kasdienybėje ir toliau. Dar turiu apatinį triko, kuris priglunda kaip antra oda ir galiu nešioti po golfais ar megztiniais. Paulius irgi nuo pirmo pasimatavimo pamilo šiuos apatinius ir kokybiškus marškinėlius. Beje, jei panaudosite nuolaidos kodą AMELIOBC2, gausite 10% nuolaidą. Jei nežinote dydžio, yra ir dovanų kuponai!

6. Lietuviški aštrūs padažai CHILLI GUYS

Kaina: nuo €7,50
DAUGIAU: https://www.chilliguys.lt/apie

Tomas ir Nerijus yra vieninteliai Lietuvoje aštrių padažų gamintojai, naudojantys savo augintus pipirus! Kaip nerealu, tiesa? Ne tik Lietuvoje sukurti ir pagaminti padažai, bet ir pipirai auginti čia pat, jų pačių rankomis. Kaip gražiai žaliuoja jų šiltnamis vasarą! Mano mėgstamiausias yra Habanero Pineapple padažas, kurio ne pirmą buteliuką jau suvalgėm su picom, tacos, nachos, wok’ais ir praktiškai bet kuo :). Rimto aštrumo padažai, kurių paragauti vienų reikia drąsos. Jei turit artimą, kuris mėgsta valgyti aštriai, Chilli Guys dovana turėtų pataikyti į dešimtuką! Aš jau savo artimam nupirkau: vieną patį aštriausią, kitą mažiausiai aštrų. Esu tikra, kad jam patiks! Ir kaip gera palaikyti vietinius mūsų šalies kūrėjus, meistrus ir gamintojus. Beje, padažai pakuojami į žavingus stiklinius buteliukus!

7. Lietuvių parduodama matcha IKIGAI

Kaina: nuo €15
DAUGIAU: https://www.instagram.com/matchaarbata/

Matcha arbata man labai patinka! Ją gerdavau kavinėse, bet panorau pasidaryti ir pati. Jau kurį laiką geriu mažiau kavos ir matcha yra mano atradimas namų ryto gėrimui. Jos išgėrusi jaučiu, koks aštresnis mano susikaupimas, bet tuo pačiu nedidėja nerimo jausmas, kurį kartais jausdavau po kavos. O tas skonis! Pasigaminti tiktai nesudėtinga. Man labai patinka matcha gerti su kokosų ir avižų pienu. Jei jums patinka žalios arbatos skonis, matcha turėtų irgi sužavėti. Beje, joje yra daug antioksidantų: viename puodelyje jų maždaug tiek, kiek 10-yje žalios arbatos puodelių. Matcha supakuota į mielus maišelius su inspiruojančiomis citatomis. O dar tokiu pirkiniu palaikytumėte smulkųjį lietuvišką verslą. Aš tikrai apsidžiaugčiau gavusi tokią dovaną!

8. Lietuviški kanapių produktai STRAZDŲ ŽALIASIS AUKSAS

Kaina: nuo €4
DAUGIAU: https://zaliasisauksas.lt

Titas ir Eglė primena mums, lietuviams, koks tradicinis ir naudingas augalas yra kanapės. Jie gyvena Strazdų kaime ir patys gamina nuostabius lietuviškus produktus iš kanapių. Jų parduotuvėlėje randu natūralią kanapių arbatą, kuri ramina, todėl mėgstu ją gerti vakarais. Viena nuostabiausių jų prekių: nefiltruotas šviežias kanapių aliejus. Jis ne tik labai skanus, bet ir ypatingai sveikas, papildantis organizmą omega rūgštimis, vitaminais D ir E. Dar vienas mūsų mėgstamas Strazdų Žaliojo Aukso produktas yra natūralūs kanapių baltymai! Dažnai mes suvalgome nepakankamą kiekį baltymų, todėl šie žali milteliai padeda nesudėtingai, skaniai ir NATŪRALIAI padidinti suvartojamų baltymų kiekį. Dedam į trintus kokteilius, blynų tešlą, į jogurtą ar pan. Na ir žinoma, labai skanus ir sveikas pagardas – lukštentos kanapių sėklos. O nelukštentas sėklas mėgstu naudoti ruginei raugo duonai kepti. Puikūs lietuviški produktai ir naudinga, natūrali dovana.

9. Keraminis dubuo IKEA DEKORERA

Kaina: €19,99
DAUGIAU: https://bit.ly/2Jtxpnq

Šį dubenį nusipirkau dovanų sau, kai, turėdama pusvalandį, užsukau Vilniuje į IKEA, apžiūrėti mano mylimų partnerių gyvos parduotuvės. Puiku tai, kad važiuoti gyvai į parduotuvę galima išvengti, nes IKEA turi didelį prekių asortimentą e-parduotuvėje. Kai gyvenau Vilniuje, Ikea lankydavau dažnai, kartais tiesiog mėgdavau ten atsigerti kavos ir pasivaikščioti po įrengtus kambarius. Todėl IKEA yra mano nostalgijos Vilniui vieta. Jau kelis metus norėjau turėti labai didelį, sunkų keraminį dubenį, kuriame salotos atrodytų kaip stalo karalienės arba galėčiau jame užminkyti tris ar keturis kepalus duonos. Kai pamačiau DEKORERA dubenį, iškart nusprendžiau pirkti, be abejonių ir nespontaniškai. Kaina mane taip pat nustebino! Tiek laiko vis ieškodavau sau tokio dubens ir arba dydis būdavo per mažas, arba kaina man per didelė. Jis išties įspūdingo dydžio ir svorio, solidus daiktas, praversiantis namams, kuriuose gaminamas maistas ir juo mėgaujamasi.

10. Prieskonių malūnėlis IKEA INTRESSANT

Kaina: €14,99
DAUGIAU: https://bit.ly/3mC8koH

Šį malūnėlį taip pat pamačiau IKEA. Nepirkau sau, nes jau turiu malūnėlius pipirams ir druskai, bet mane sužavėjo jo stilius, forma ir medžiagos. Manau, būtų labai graži dovana tiems, kas pipirų ar kitų prieskonių malūnėlio dar neturi, bet mėgsta gaminti maistą namuose. Šviežiai malti juodieji pipirai yra neatsiejama mano kasdienės virtuvės dalis ir jei nebandėte jų malti šviežiai, esu tikra, kad įvertinsite TĄ kvapą pamėginę!

11. Prieskonių grūstuvė IKEA ÄDELSTEN

Kaina: €11,99
DAUGIAU: https://bit.ly/39z7tl7

Dar vienas solidus, sunkus, naudingas ir net prabangus daiktas virtuvei: natūralaus marmuro prieskonių grūstuvė. Tokią grūstuvę naudoju labai dažnai, nes šviežiai grūsti prieskoniai yra daug intensyvesnio skonio ir kvapo, nei sumalti iš anksto. Pamėginkite pirkti, pavyzdžiui, ne sumaltus kuminus ar kalendras ir sugrūsti tokioje grūstuvėje. Dievinu įvairių prieskonių kvapą, todėl jei yra galimybė pačiai malti ar grūsti prieskonius, tą ir darau! O ši IKEA grūstuvė gali būti naudojama dviem būdais, pažiūrėkite nuotraukoje. Beje, koks gražus interjero akcentas, padėtas atviroje lentynoje virtuvėje :).

Atsakymai į “KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS”: 8

 1. Neri parašė:

  Ačiū Amelija už nuostabias idėjas šventėms.Jau žinau ką pirksiu 😉 Net nesusimąstom kokie mūsų lietuvių kūrėjai talentingi,gabūs ir išradingi.

 2. Šarūnė parašė:

  Labai ačiū už idėjas! Pasinaudosiu 🙂

 3. Monika parašė:

  Kokie naudingi patarimai, ačiū, Amelija! 🖤

 4. Karolina parašė:

  Labai smagus sarašas 🙂 Ačiū už idėjas! Kaip smagu atrasti tiek lietuvos kūrėjû, tad ačiū už mini intro 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video istorijos