Šventinis, sodraus skonio, minkštas, viliojantis, nuotsabiai ant stalo atrodantis vyniotinis, kuris skoniu ypatingai primena šokoladinį varškės sūrelį. Atrodo įmantrus kepinys, tačiau laikantis recepto nurodymų pamatysite, kad ne taip čia viskas sudėtinga, o rezultatas – išties įspūdingas ir baisiai gardus. Esu tikra, kad artimieji liks nustebinti ne tik vaizdu, bet ir skoniu.
Net ir patiems puikiausiems kepiniams dažnai reikia visiškai paprastų produktų, o šis vyniotinis tai tik darkart įrodo. Tačiau skoniui ir rezultatui visada atsiliepia pasirinktų produktų kokybė. Rekomenduoju rinkstis aukščiausios kokybės DVARO pieno produktus. Šiam kepiniui geriausiai tiks riebesnė DVARO varškė kvadratiniuose pakeliuose: ji nėra biri, labiau kreminė, todėl suplakusi su riebia DVARO grietinėle ir šiek tiek pasaldinusi gaunu puikų švelnų varškės kremą, kurį norisi valgyti vieną :).
Įjungiu orkaitę, kad įkaistų iki 160 laipsnių, kaitinimas iš viršaus ir apačios be vėjelio. Standartinę orkaitės kepimo skardą iškloju kepimo popieriumi.
Nedideliame puode ištirpinu sviestą ir palieku ataušti. Visus sausus ingredientus gerai sumaišau nedideliame dubenyje (jei maišant vistiek lieka kakavos gumuliukų, sausus ingredientus persijoju).
Į didelį dubenį mušu kiaušinius ir dedu cukrų. Plaku rankine šluotele arba elektriniu plaktuvu iki baltų gan stangrių putų. Išplakta masė turi beveik priminti plaktą grietinėlę (šiek tiek skystesnė). Tai užtrunka keletą minučių.
Į išplaktus kiaušinius supilu kiek ataušusį sviestą ir gerai perplaku, kad įsimašytų.
Dabar supilu paruoštus sausus ingredientus ir iškart maišau mentele arba šaukštu (neplaku) sukamaisiais “lankstymo” judesiais, stengdamasi tešloje palikti kuo daugiau oro. Maišau tik tiek, kol sausieji produktai įsimaišo.
Į paruoštą skardą su kepimo popieriumi supilu tešlą ir paskirstau tolygiai po visą skardą.
Skardą dedu į orkaitės centrinę lentynėlę ir kepu 11-13 min, kol biskvitas iškyla ir jo centras patikrinus yra iškepęs. Biksvitas turi būti neperkeptas, labai minkštas, kad vyniojant nelūžtų.
Iškeptą biskvitą ištraukiu iš orkaitės ir ant viršaus užklojusi naują kepimo popieriaus lakštą (atsargiai, kad nenusideginčiau) apverčiu skardą. Dabar biskvito dugnas atsiduria viršuje, o pats biskvitas guli ant naujo kepimo popieriaus lakšto.
Nuo biskvito dugno iškart švelniai nulupu kepimo popierių, ant kurio biskvitas kepė.
Dar karštą biskvitą suvynioju į ritinį kartu su naujuoju kepimo popieriumi. Ritinys turi būti “laisvas”, nesuspaustas, kad nelūžtų, kai vėliau reikės išvynioti. Suvyniotą karštą biskvito ritinį dedu ant grotelių, kad atvėstų, kol ruošiu kremą.
Į dubenį sudedu visus kremo ingredientus ir išplaku iki vientiso kremo.
Ataušusį biskvitą atsargiai išvynioju ant stalo. Jei kažkur įtrūksta – stengiuosi sudėti sutrūkusias vietas taip, kad pertepant čia neatsirastų tarpelio.
Ant biskvito dedu džemą ir naudodama mentelę tolygiai užtepu plonu sluoksniu.
Dabar ant biskvito kraunu visą varškės kremą ir paskirsčiusi užtepu tolygiu sluoksniu, palikdama poros centimetrų neapteptą kraštelį toje vietoje, kur baigsiu vynioti (kad kremas neištrykštų vyniojimo pabaigoje).
Laikas suvynioti vyniotinį: keldama už kepimo popieriaus kraštelių ir kartu popierių nuimdama nuo biksvito (kad jis neliktų viduje) vynioju ritinį, švelniai paspausdama ir gaudama apvalios formos vyniotinį. Dabar vyniotinis yra gan minkštas, bet šaldytuve sustings ir bus tvirtas. Vyniotinį dar įvynioju į kepimo popierių, o tada į maistinę plėvelę arba bičių vaško drobelę.
Dedu į šaldytuvą, kad sustingtų ir susistovėtų. Geriausia – per naktį.
Glaistą galima užtepti prieš pat patiekiant vyniotinį arba iš anksto, tačiau tepant glajų reikia, kad vyniotinis jau būtų sustingęs, t.y. pastovėjęs šaldytuve.
Šokoladą pasmulkinu ir suberiu į dubenėlį.
Grietinėlę mažame puode užverdu ant nedidelės kaitros ir vos jai pradėjus virti, išjungiu viryklę ir iškart ją užpilu ant šokolado dubenėlyje.
Naudodama mažą plakimo šluotelę arba šaukštelį maišau, kol šokoladas ištripsta karštoje grietinėlėje ir gaunu blizgų vientisą glajų.
Glajų palieku šiek tiek ataušti, kad šiek tiek sutirštėtų. Kuo tirštesnis glajus, tuo mažiau jo nubėgs nuo vyniotinio, tačiau jis neturi būti ir visai sustingęs, kad pavyktų tepti.
Sustingusį vyniotinį dedu ant grotelių, po kuriomis patiesiu kepimo popierių (ant jo lašės nuo vyniotinio nubėgantis glajus). Glaistą po truputį pilu ant vyniotinio ir tolygiai aptepu, naudodama mentelę ar šaukštą. Dabar galima dar ir papuošti vyniotinį uogomis, riešutais ar kitais norimais produktais.
Štai ir viskas – galima valgyti. Vyniotinis išlieka puikus šaldytuve keletą dienų ar net iki savaitės, tad galima iškepti net prieš porą dienų.
Įrašas sukurta bendradarbiaujant su DVARO, reklama
Išbandyta! Nu super ☺️ ačiū už puikų recrptą!
Labai malonu! Ačiū už atsiliepimą 🙂