Sunku sugalvoti universalesnę daržovę už moliūgą: sriuboms, troškiniams, padažams, pikantiškiem ir saldiems kepiniams, kremams, desertams… Kai ateina moliūgų sezonas, aš mėgstu pasidaryti moliūgų piurė. Paprastai pagaminama ir labai universali, kaip ir pats moliūgas. Piurė esu dariusi iš įvairių rūšių moliūgų ir, mano nuomone, visi jie čia tinka!
Pasigaminus piurė, mėgstu ją užšaldyti žiemai arba laikyti šaldytuve apie savaitę. Šaldau nedidelėmis porcijomis, kad prireikus keksui ar spagečių padažui, galėčiau išsiimti būtent tiek, kiek reikia. Šaldymui man pasitarnauja indeliai nuo jogurto. Tai puikus būdas juos pernaudoti. O mažesnes porcijas šaldau silikoninėse keksiukų formelėse. Kai piurė užšąla, išimu ją iš formelių ir perkeliu į užspaudžiamus maišelius, kad atlaisvinčiau keksiukų formelę.
Panaudojimų būdų ir receptų su moliūgų piurė yra tūkstančiai ir aš artimiausiu metu čia pasidalinsiu bent keliais. Patiekalai su moliūgais turi savitą moliūgo saldumą ir aromatą, su piurė galima tirštinti sriubas, gaminti padažus makaronams ir ah… Nebevardinsiu :). Man moliūgai labai patinka, ypač šaltuoju sezonu.
Jau dabar pas mane rasite TRINTOS MOLIŪGŲ SRIUBOS SU KEPINTAIS AVINŽIRNIAIS receptą, kuriame lengvai pritaikysite moliūgų piurė ir taip net sutrumpinsite sriubos gamybos laiką.
Taigi, darom piurė!
Pirmiausia nuplaunu moliūgą ir pasiruošiu aštrų ir didelį peilį. Juo atsargiai perpjaunu moliūgą perpus.
Šaukštu išskobiu sėklas ir jų minkštimą.
Sėklas galima atskirai pakepinti ir suvalgyti! Todėl siūlau neišmesti.
Moliūgo puseles dedu į kepimo popieriumi ištiestą orkaitės skardą. Orkaitę įkaitinu iki 200 laipsnių (be vėjelio) ir kepu apie 60-80 min. Laikas priklauso nuo moliūgo dydžio.
Iškepusias puseles atsargiai apverčiu ir šaukštu patikrinu, ar minkštimas jau visai minkštas ir galiu jį lengvai išskobti.
Moliūgą truputį atvėsinus, šaukštu išskobiu visą minkštimą ir dedu tiesiai į kombaino indą su peiliu apačioje. Malimui puikiai pasitarnaus ir rankinis trintuvas arba kokteilių plaktuvas.
Lengviausias žingsnis – tiesiog įjungti kombainą ir sumalti moliūgą iki piurė konsistencijos.
Štai ir šilkinė, kvapni ir ryški moliūgų piurė! Skirtingi moliūgai turi skirtingą kiekį vandens. Kartais piurė gaunasi gan skysta ir tokiu atveju aš ją pilu į ploną rankšluostėlį ar sūrmaišį, dedu į sietelį ir leidžiu pastovėti, kol nuvarvės šiek tiek skysčio.
Kiek tokia piure galima laikyti saldytuve?
Labai priklauso nuo šaldytuvo temperatūros, bet man laikosi apie savaitę. Šiaip puikiausias dalykas man yra ją užšaldyti. Naudoju silikonines formeles keksiukams. kai užšąla išimu iš jų ir sudedu į maišelį ar dėžutę.
Sveika, Amelija! Norėjau paklausti, ar šiai piurė tinka BET kokia moliūgų rūšis? Namuose šiuo metu yra sviestinio moliūgo. 🙂
Oh, matau, kad aš kiek vėluoju su atsakymu. Labai atsiprašau dėl to. Beeet tinka bet kokie moliūgai. Pastebėjau, kad kai kurie moliūgai turi daugiau vandens, tuomet tokią piurė kartais dar sudedu į koštuvą arba tinklelį su rankšluostėliu, kad nuvarvėtų per didelis kiekis skysčio. Bet šiaip, tikrai puikiai tinka visi. Iš sviestinio moliūgo gaunasi labai tiršta ir saldi piurė !
Sveiki! Kaip manote, ar išskobus moliūgą Helloween’ui tą masę galima pakepinti orkaitėje ir tada sutrinti? Ar tai neįtakos piurė skonio bei kt.?
Oo, atleiskit už vėlyvą atsakymą :). Labai puiku panaudoti moliūgus po Helloween’o. Aš kepu juos su žieve, bet jei taip nesigauna, tai žinoma, galite kepinti tik “mėsą”. Gal tik pridengčiau folija, kad ji neskrustų ir nedžiūtų.
[…] Pagrindinis šio pyrago ingredientas, žinoma, yra moliūgas. Tiksliau – moliūgų tyrė. Kaip ją pasigaminti, manau, jau nebereikia aiškinti. Na, bet jei reikia recepto, Amelija labai aiškiai viską aprašiusi čia. […]
[…] Ypač mėgstu sviestui sunaudoti po Helovyno likusius skabtuotus moliūgus, kurie, dažnu atveju, juk iškeliauja į šiukšlyną. Moliūgų sviestui ruošti naudoju moliūgų piurė, kurią pasigaminti labai paprasta. Visą procesą esu aprašiusi ČIA. […]