Prireikia tik 5 ingredientų naminėms šviežioms ir minkštoms kvietinėms tortilijoms, kurias mėgstu naudoti įvairiausiems suktiniams gaminti. Nors dažniausiai tortilijas perku parduotuvėje, tačiau kartas nuo karto užsinoriu iškepti jas namuose, nes katik keptos ir dar šiltos – pačios skaniausios. Be to, receptas praverčia, kai norima išvengti įvairių maisto priedų, kurių pasitaiko jau pagamintuose kepiniuose.
Na ir būna atvejai, kai į parduotuvę eiti nesinori, o visi tortilijoms reikalingi ingredientai laukia spintelėse. Tiesą sakant, reikiami 5 ingredientai praktiškai VISADA laukia mano virtuvėje, nes tai yra: kvietiniai miltai, druska, kepimo milteliai, vanduo ir aliejus. Ar būna paprasčiau? Panašiai paprasta ir jas pagaminti! Tad pirmyn 🙂
Dubenyje sumaišau sausus ingredientus: miltus, druską ir kepimo miltelius. Supilu šiltą vandenį (naudoju karštą vandenį iš čiaupo) ir aliejų.
Maišau tešlą šaukštu ar šakute kol nebelieka skysčio ir maišyti nebeišeina. Tuomet pradedu minkyti rankomis. Minkau iki vientisos tešlos konsistencijos, kol nelieka sausų miltų ir tešla nebelimpa prie rankų.
Iš tešlos suformuoju taisyklingą diską (plokščią kamuolį) ir picos pjaustymo principu naudodama peilį ar tešlos mentelę padalinu diską į 8 vienodas dalis.
Iš kiekvieno tešlos trikampio suformuoju po kamuoliuką ir leidžiu kamuoliukams pailsėti bent 10 minučių prieš pradėdama kočioti.
Ant pjaustymo lentos arba švaraus stalo paberiu šiek tiek miltų ir iš kiekvieno rutuliuko iškočioju norimo storio tortiliją. Jei tortilijas naudosiu suktinukams vynioti, kočioju kuo ploniau, turėdama omenyje, kad kepdamos tortilijos šiek tiek pasipučia.
Ant vidutinės kaitros gerai įkaitinu keptuvę. Keptuvė turi būti stipriai karšta, bet nedegti. Įkaitus dedu tortiliją (riebalų kepimui nenaudoju) ir kepu 1-2 minutes, kol pamatau paviršiuje iškilusius burbuliukus. Patikrinusi, ar pakankamai paskrudo kepamoji pusė (turi susidaryti rusvos puslelės), apverčiu tortiliją ir antrąją pusę kepu kiek trumpiau, tikrindama, ar nedega.
PATARIMAS: jeigu tortilijos iškepa traškiu paviršiumi, o ne minkštos, reikia didinti keptuvės kaitrą ir kepti trumpiau. Jeigu ant tortilijų atsiranda juodi sudegę ploteliai, reikia šiek tiek sumažinti kaitrą ir tumet kepti vos ilgiau. Pataikius tinkamą kaitrą, tortilijos gaunasi minkštos, tinkamos vyniojimui, su rusvomis paskrudusiomis pūslelėmis. Tinkamai kepant, apvertus tortiliją ant antrosios pusės, ji išsipučia, nes jos viduje atsiranda vienas ar keli karšto oro burbulai .
Iškeptas tortilijas dedu vieną ant kitos, kad neatvėstų per greitai ir uždengiu rankšluostėliu, kad aušdamos neišgarintų per daug drėgmės ir liktų minkštos.
Visiškai ataušintas tortilijas galima laikyti užspaudžiamame maišelyje kelias dienas ir valgyti šaltas, arba šiek tiek pašildyti karštoje keptuvėje prieš vyniojant suktinį, arba pakepti jau suvyniotą suktinį.
Tokios tortilijos puikiai tinka įvairiems suktiniams gaminti. Šįkart į jas sukau LIDL “GRILL & FUN” vištienos šašlykus, humusą, salotų lapus , gardinau mėgstamu padažu ir barsčiau čili dribsniais.
Įrašas sukurtas bendradarbiaujant su LIDL, reklama
Ačiū, Amelija, išbandžiau! Visa eiga iki pat kepimo gavosi idealiai. Rodos atitaikiau temp tarp skrudimo ir degimo, bet jos nesusisuko, buvo per traškios :/ Teks bandyti darkart, nes skonis tai omg, nepalyginamas su pirktinėmis!
O ką daryti, kad iskociojus nesitrauktų? Kur klaida padarėme 😟
Jei kočiojasi sunkiai ir susitraukinėja, duokite tešlai pastovėti ramiai apie 10-20 min. Gliutenas tešloje atsipalaiduos ir tumetkočiosis normaliai :).