BRAŠKINIS TIRAMISU

2022-07-12

Braškių sezono deserto žvaigždė. Tai tiramisu šiek tiek kitokiame amplua. Vietoje kavos – juodoji arbata (man labiausiai čia tinka gėliškoji earl grey), vietoj barstytos kakavos – braškės, vanilė ir citrinos žievelė. Gaivus, purus, švelnus. Pasaka! Dar vienas pliusas – gaminant nereikės kaitinti orkaitės ar jungti viryklės, ką daryti vasaros metu juk norisi daug rečiau. O desertas šaltyve puikiai laikysis bent 3 dienas ir daugiau. Gaminkim!

Pirmiausia noriu paminėti, kad prieš gaminimą bent kelioms valandoms iš šaldytuvo išimu kiaušinius ir maskarponę, kad pasiektų kambario temperatūrą. Taip lengviau išplaku kremą ir gaunu puresnius baltymus.

Dubenėlyje užplikau itin stiprią juodąją arbatą. Naudoju 350 ml vandens. Katik užplikius arbatą, į ją galima įpilti šauštą konjako ar brendžio (žinoma, jeigu tik norisi). Svarbu leisti ir arbatai ataušti iki kambario temperatūros, o tada į ją įspausti citrinos sultis. Jei sausainius mirkysite į šiltą arbatą, jie sugers žymiai daugiau skysčio ir tiramisu gali gautis pažliugęs.

Nuplautas braškes supjaustau dviejų rūšių gabalėliais. Maždaug pusę braškių kiekio vidutiniais kubeliais (jie keliaus į vidinį sluoksnį), o likusį kiekį braškių – dailiomis riekelėmis, kurias išdėliosiu ant tiramisu viršaus eilutėmis.

Atskiriu kiaušinių baltymus ir trynius. Dideliame dubenyje plaku trynius, vanilinį cukrų ir cukrų iki purios balkšvos masės. Tai užtrunka keletą minučių. Tuomet į trynių masę sudedu maskarponę ir citrinos žievelę. Plaku, kol kremas tampa vientisas, be gumuliukų.

Atskirame dubenyje išplaku kiaušinių baltymus iki standžių putų.

Išplaktus baltymus įmaišau į kremą dalimis. Stengiuosi tai daryti atsargiai, kiek įmanoma išlaikydama baltymų purumą. Lengvais judesiais tarsi įlankstau baltymus į kremą, kol nebesimato baltymų gijų.

Laikas surinkti tiramisu. Pasirenku vieną didelį indą ar kelis mažesnius, kuriuos vėliau galėsiu uždengti ir įdėti į šaldytuvą. Imu po vieną sausainį ir labai trumpai įmerkiu į arbatą. Nelaikau arbatoje ilgai, kad sausainiai neprisigertų per daug skysčio. Tokiais mirkytais sausainiais uždengiu visą indo/-ų dugną. Pirmam sluoksniui panaudoju lygiai pusę sausainių.

Ant sausainių dedu pirmą sluoksnį kremo – panaudoju pusę jo kiekio. Išlyginu paviršių ir tolygiai išbarstau visus braškių kubelius.

Antram sluoksniui kartoju lygiai tokią pačią procedūrą, tik braškių riekeles ant viršaus išdėlioju dailiomis eilutėmis ar kaip tik tądien leidžia fantazija.

Tiramisu uždengiu ir dedu į šaldytuvą bent 4 valandoms arba per naktį. Patiekiu kiek įmanoma šaltesnį. Jis puikiai laikosi šaldytuve bent 3 dienas!

BRAŠKINIS TIRAMISU

Braškių sezono deserto žvaigždė. Tai tiramisu šiek tiek kitokiame amplua. Vietoje kavos – juodoji arbata (man labiausiai čia tinka earl grey), vietoj barstytos kakavos – braškės ir citrinos žievelė. Gaivus, purus, švelnus. Pasaka!

Ingredientai

 • Juodosios arbatos (pvz earl grey)
 • 1/2 citrinos sulčių (apie 2 šaukštai)
 • 500-600 g šviežių braškių
 • 4 kiaušiniai (dideli)
 • 60-90 g cukraus
 • 2 šaukšteliai vanilinio cukraus
 • 500 g maskarponės
 • 1 citrinos žievelė
 • 400 g biskvitinių sausainių

Gaminimo eiga

 • Kiaušinius ir maskarponę prieš pradedant gaminti išimu iš šaldytuvo, kad pasiektų kambario temperatūrą.
 • Užplikau apie 350 ml itin stiprios juodosios arbatos dubenėlyje. Renkuosi tokį dubenėlį, į kurį bus patogu mirkyti sausainius. Arbatą būtinai palieku ataušti iki kambario temperatūros ir į ją įspaudžiu pusės citrinos sultis (jei norisi, galima įpilti šaukštą konjako ar brendžio).
 • Supjaustau nuplautas braškes. Apie pusę jų pjaustau dailiomis riekelėmis (jas dėliosiu ant tiramisu viršaus eilutėmis), o kitą pusę braškių pjaustau vidutinio dydžio kubeliais (jie keliaus į vidinį sluoksnį).
 • Atskiriu kiaušinių baltymus nuo trynių. Trynius, vanilinį cukrų ir cukrų dideliame dubenyje plaku iki baltai gelsvos purios masės. Tai užtrunka keletą minučių.
 • Į purią trynių masę sudedu maskarponę ir citrinos žievelę ir plaku, kol kremas tampa vientisas be gumuliukų.
 • Atskirame dubenyje iki standžių putų išplaku kiaušinių baltymus. Juos atsargiai įmaišau į kremą dalimis. Stengiuosi, kad baltymai išliktų kuo puresni, maišau lengvais judesiais baltymus tartum įlankstydama į kremą, kol nelieka matomų baltymų gijų.
 • Laikas surinkti tiramisu. Pasirenku tinkamos talpos indą ar kelis mažesnius, kurį/-iuos galėsiu uždengti ir įdėti į šaldytuvą.
 • Pirmas sluoksnis: mirkau sausainius arbatoje labai trumpai, kad vos sudrėktų ir išdėlioju jais visą indo dugną. Jei indas pakankamo dydžio visam kiekiui, pirmam sluoksniui sudėlioti prireiks pusės sausainių. Ant sausainių sudedu pusę kremo ir išlyginu paviršių. Galiausiai tolygiai išbarstau kubeliais pjaustytas braškes.
  Antras sluoksnis: kartoju procedūrą. Mirkau sausainius ir formuoju antrą aukštą. Sudedu likusį kremą ir išlyginu paviršių. Galiausiai ant viršaus dailiai išdėlioju braškių riekeles eilutėmis ar taip, kaip tik leidžia fantazija.
 • Tiramisu uždengiu ir dedu į šaldytuvą bent 4 valandoms arba per naktį. Patiekiu tiesiai iš šaldytuvo, kiek įmanoma šaltesnį. YUM!
  Toks tiramisu šaldytuve puikiai laikosi 3 ar daugia dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recipe Rating
Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video istorijos