MAKARONAI SU CITRININE RIKOTA

2023-06-19

Dar vienas receptas į rinkinį “per 20 minučių”. Nes greitai pagaminamų patiekalų šitam pasaulyje negali būti per daug. Ir ne šiaip koks, o įsimintinai gardus patiekalas. Receptas įdomus (ir lengvas) tuo, kad padažo virti nereikės: jį sumaišau dubenyje iš rikotos, citrinos žievelių, smulkintų džiovintų pomidorų, kietojo sūrio ir dar kelių priedų. Padažas būna šaltas, tačiau jį sušildo katik virti karšti makaronai. Beje, dar vienas palengvinimas: nereikės atskirai plikyti špinatų: juos suberiu į koštuvą prieš nukošiant makaronus. Karštą vandenį su makaronais pilu ant špinatų, o jiems tik tiek užtenka, kad sukristų ir suminkštėtų. Galutinis rezultatas – makaronai su itin kremišku, aromatingu rikotos padažu, praturtintu saulėje džiovintais pomidorais ir špinatais.

Susipažinkime su ingredientais: paprasti ir nesunkiai gaunami. Rekomenduočiau rinktis ekologišką citriną, nes prireiks jos žievelės. Rinkitės mėgstamus makaronus: ilgus ar trumpus, geriausia, kad būtų nelygūs, o susukti arba rantuoti, kad padažas įkliūtų į jų vingius.

Didelėje lėkštėje ar dubenyje sumaišau visus recepto ingredientus, išskyrus, špinatus ir makaronus. Citrinos žievelę naudoju smulkiai tarkuotą, kietąjį sūrį irgi smulkiai sutarkuoju, džiovintus pomidorus supjaustau mažais gabalėliais, o česnaką sutraiškau traiškykle. Nepamirštu rikotos, druskos ir pipirų.

Užverdu didelį puodą vandens, į jį beriu šaukštą druskos ir verdu makaronus iki al dente (neperverdu, kad makaronai neprarastų formos ir viduje turėtų tvirtumo).

Į kriauklę įstatau didelį koštuvą ir į jį suberiu špinatus. Pasibaigus makaronų virimo laikui, į atskirą indą įsipilu apie 300 ml makaronų virimo vandens. Tuomet makaronus su likusiu vandeniu supilu ant špinatų į koštuvą. Karštas vanduo špinatus nuplikys, jie taps minkšti ir sukris.

Karštus makaronus su špinatais supilu ant išmaišyto rikotos padažo į lėkštę ar dubenį. Supilu trečdalį makaronų virimo vandens ir maišau makaronus su padažu. Jei reikia, pilu dar makaronų virimo vandens, kol pasiekiu norimą padažo konsistenciją. Maišydama išskaidau špinatų gniutulėlius, jei tokių yra.
Turėkite omenyje, kad makaronai per keletą minučių sugeria dalį padažo, tad gera mintis padažą daryti šiek tiek skystesnį, nei pasirodo iš pirmo žvilgsnio.

Prie šio švelnaus ir lengvai aromatingo patiekalo nuostabiai tinka nealkoholinė baltojo vyno stiliaus kombucha Acala. Siūlau prisiminti ją gerai atšaldyti prieš atkemšant ir mėgautis iš baltojo vyno taurės.

Receptas sukurtas bendradarbiaujant su Acala, reklama.

Spausdinti receptą
5 from 1 vote

MAKARONAI SU CITRININE RIKOTA

Puikus patiekalas per 20 minučių. Receptas įdomus (ir lengvas) tuo, kad padažo virti nereikės: jį sumaišau dubenyje, tad jis būna šaltas. Jį kaip mat sušildo katik virti karšti makaronai. Rezultatas – makaronai su itin kremišku, aromatingu rikotos padažu, praturtintu saulėje džiovintais pomidorais ir špinatais.

Ingredientai

 • 250 g rikotos
 • 1 vidutinės citrinos žievelės
 • 30 g kietojo sūrio (pvz.: parmezano, Džiugo)
 • 6 saulėje džiovintų pomidorų puselės
 • 1 česnako skiltelė
 • 1 šaukštelis druskos (be kaupo)
 • juodųjų pipirų pagal skonį
 • 100 g špinatų
 • 500 g mėgstamų makaronų

Gaminimo eiga

 • Didelėje lėkštėje ar dubenyje sumaišau visus recepto ingredientus, išskyrus, špinatus ir makaronus. Citrinos žievelę naudoju smulkiai tarkuotą, kietąjį sūrį irgi smulkiai sutarkuoju, džiovintus pomidorus supjaustau mažais gabalėliais, o česnaką sutraiškau traiškykle. Nepamirštu rikotos, druskos ir pipirų.
 • Užverdu didelį puodą vandens, į jį beriu šaukštą druskos ir verdu makaronus iki al dente (neperverdu, kad makaronai neprarastų formos ir viduje turėtų tvirtumo).
 • Į kriauklę įstatau didelį koštuvą ir į jį suberiu špinatus. Pasibaigus makaronų virimo laikui, į atskirą indą įsipilu apie 300 ml makaronų virimo vandens. Tuomet makaronus su likusiu vandeniu supilu ant špinatų į koštuvą. Karštas vanduo špinatus nuplikys, jie taps minkšti ir sukris.
 • Karštus makaronus su špinatais supilu ant išmaišyto rikotos padažo į lėkštę / dubenį. Supilu trečdalį makaronų virimo vandens ir maišau makaronus su padažu. Jei reikia, pilu dar makaronų virimo vandens, kol pasiekiu norimą padažo konsistenciją. Maišydama išskaidau špinatų gniutulėlius, jei tokių yra.
  Turėkite omenyje, kad makaronai per keletą minučių sugeria dalį padažo, tad gera mintis padažą daryti šiek tiek skystesnį, nei pasirodo iš pirmo žvilgsnio.

Atsakymai į “MAKARONAI SU CITRININE RIKOTA”: 8

 1. Valentina parašė:

  OMG, kaip gerai atrodo 😍 o kokie cis msksronai?

 2. Akvilė parašė:

  Kur rasti tokių makaronų? 🤔

 3. Ieva parašė:

  Sveiki, o kelios porcijos gaunasi iš tokio kiekio produktų?

 4. Aurelija parašė:

  5 stars
  Kur perkate sauleje dziovintus pomidorus? Ar yra kazkokios gaires kaip pasirinkti rinkamus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recipe Rating
Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video istorijos