SPAGEČIAI SU MĖLYNOJO PELĖSIO SŪRIU IR VARŠKE

2021-02-26

Paprastas patiekalas su nepaprastu skoniu! Mėlynojo pelėsio sūrio megėjams tokie spagečiai turėtų labai patikti. Stiprų sūrio skonį padaže atsveria kepinti svogūnai su balzaminiu actu, o papildomos tekstūros (ir baltymų!) suteikia varškė. Šią pastą pagaminu per 20 minučių. Siūlau išmėginti!

Ingredientų daug neprireiks. Renkuosi Roquefort sūrį su mėlynuoju pelėsiu. Jį perku IKI parduotuvėje. Sodraus skonio, centre šiek tiek kremiškas, su ryškiomis mėlynojo pelėsio gijomis ir lengvai išsilydantis padaže – idealiai tinka makaronams. Naudoju ekologiškus “Bio Village” spagečius, nors galite drąsiai rinktis ir kitokią mėgstamą makaronų formą. Dar prireiks pakelio varškės, šiek tiek balzaminio acto skonių sureguliavimui (rinkausi “Clever”) ir raudonųjų svogūnų.
[reklama]

Gamindama makaronus pirmiausia susiruošti ingredientus, mat tokiems patiekalams dažnai reikia greičio. Todėl yra patogu turėti supjaustytus ir suruoštus iškart naudoti produktus. Taigi pirštais sutrupinu pelėsinį sūrį. Svogūnus supjaustau stambiais pusžiedžiais. Išpakuoju varškę ir spagečius. Pasiruošiu balzaminį actą, aliejų ir druską.

Pereinu prie viryklės: kaitinu gilią keptuvę ar troškintuvą padažui ir užstatau didelį puodą su vandeniu makaronams. Į jau įkaitintą keptuvę pilu šaukštą aliejaus ir beriu svogūnus. Juos kepinu ant vidutiniškai didelės kaitros pamaišydama apie 8-10 min.

Užvirus makaronų vandeniui, į jį beriu šaukštą druskos. Nebijokite tokio kiekio druskos, makaronai nebus per sūrūs! Spagečius paimu dviem rankom, pasuku skirtingomis kryptimis (kaip gręžčiau šlapią rūbą), įmerkiu į vendenį ir paleidžiu. Taip jie sukrenta į spagečių “gėlę” ir tolygiai sugula į verdantį vandenį. Spagečius verdu iki al dente ar dar kiek mažiau. Virimo laiką visada rasite ant pakuotės. Dažniausiai jį sutrumpinu 1 minute.

Kai svogūnai jau apkepę, pilu šaukštą balzaminio acto, leidžiu jam išgaruoti. Tuomet iš verdančių makaronų samčiu į atskirą indą nupilu 400 ml vandens.

Dabar į svogūnus pilu apie 300 ml makaronų virimo vandens ir sudedu pelėsinį sūrį. Iškart sumažinu kaitrą iki mažos.

Lengvai maišydama laukiu, kol sūrio gabalėliai ištirps. Kai ištirpsta, kaitrą išjungiu visiškai. Pasiruošiu nusunktus makaronus, nes reikės greičio. Į padažą sudedu varškę ir mentele ar šakute ja smulkinu ir įmaišau į padažą. Tą darau greitai, kad varškės nesutrauktų ir ji nesušoktų į didesnius gumulus.

Tik išmaišius varškę iškart į padažą supilu makaronus ir maišau žnyplėmis ar dviem šaukštais, kol jie pasidengia padažu ir pradeda blizgėti.

Spagečius iškart dedu į lėkštes, ant viršaus pamalu gausiai juodųjų pipirų, pabarstau kietuoju sūriu ir valgome!

Receptas sukurtas bendradarbiaujant su IKI prekybos centrais. REKLAMA

Spausdinti receptą
5 from 2 votes

MĖLYNOJO PELĖSIO SŪRIO SPAGEČIAI SU VARŠKE

Paprastas patiekalas atskleidžiantis nepaprastą skonį. Sodrus mėlynojo pelėsio sūris padaže atsveriamas pakepintų svogūnų su balzaminiu actu. Įdomesnės tekstūros ir papildomų baltymų atneša lietuvišką varškė! Pagaminsite per 20 minučių!

Ingredientai

 • 150 g mėlynojo pelėsio sūrio (rinkausi Roquefort)
 • 250 g raudonųjų svogųnų (apie 2 vidutiniai)
 • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus
 • 180 g pusriebės varškės (rinkausi Clever)
 • 500 g spagečių (rinkausi Bio Village)
 • 1 šaukštas balzaminio acto (rinkausi Clever)
 • Juodųjų pipirų

Gaminimo eiga

 • Pasiruošiu ingredientus: rankomis sutrupinu sūrį, svogūnus supjaustau stambokais pusžiedžiais.
 • Vidutiniškai karštoje keptuvėje su aliejumi kepinu svogūnus pamaišydama apie 8-10 min.
 • Kol kepa svogūnai, užverdu didelį puodą vandens spagečiams. Į užvirusį vandenį dedu šaukštą druskos (nepabijokite!) ir verdu spagečius iki "al dente".
 • Prieš baigiant virti makaronams, į atskirą indą nupilu 400 ml makaronų virimo vandens.
 • Į pakepintus svogūnus pilu šaukštą balzaminio acto ir 300 ml makaronų vandens (100 ml pasilieku, nes gali pasirodyti, kad padažas per tirštas).
 • Į svogūnus dedu pelėsinį sūrį ir sumažinu kaitrą iki mažos. Maišau, kol sūris ištirpsta. Visai išjungiu viryklę.
 • Pasiruošiu nusunktus makaronus. Į padažą sudedu varškę ir greitai šakute įmaišau, kol nelieka didelių grumstelių. Iškart supilu makaronus ir maišau žnyplėmis arba dviem šaukštais. Svarbu ilgai "nežaisti" su varške, nes ją sutrauks į stambius gumulus! Jei atrodo, kad trūksta skysčio, pilu likusius 100 ml makaronų vandens.
 • Valgome iškart pabarstę juodaisiais pipirais ir/ar kietuoju sūriu.

Atsakymai į “SPAGEČIAI SU MĖLYNOJO PELĖSIO SŪRIU IR VARŠKE”: 6

 1. Justė parašė:

  Ar išeitų kuo nors pakeisti balzaminį actą arba jo visai nepilti?

  • Amelija Kuzmarskė parašė:

   Taip, galite naudoti raudonojo vyno actą. Jei nenorite ir jo, galite įspausti šiek tiek citrinos. Arba galiausiai, galima ir tiesiog praleisti, jei taip norisi 🙂

 2. Evelina parašė:

  5 stars
  Tik ką iki paskutinio kąsnio suvalgėm. Labai patiko skoniai, kartosiu 🙂

 3. Salomėja parašė:

  5 stars
  Labai skanu! 🤤 tik kažkaip nepavyko sūrį nusipirkt. Pas jus toks kaip varškė labiau. O pas mane kaip lyditas viduj. Bet vistiek skanu 😀👍

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recipe Rating
Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video istorijos